Trening rozwiązywania problemów - warsztat w formule Action Learning

Dział ds. Szkoleń serdecznie zaprasza pracowników PW do udziału w warsztacie w formule Action Learning.

Kiedy: 9 maja 2024, czas trwania: 10:00 - 14:00

Gdzie: sala 5.02, ul. Rektorska 4 

Trener:  Piotr Szrajber, coach Action Learning z Biura Karier PW będzie moderatorem podczas spotkania.

Action Learning to rozwój w działaniu. To proces, spotkanie, nauka rozwiązywania problemów w grupie. Opiera się o pracę na realnych problemach. Jest sposobem na dostarczenie konkretnych rozwiązań.

Jeśli poszukujesz sposobu na wzmocnienie współpracy w Twoim zespole lub chcesz rozwijać swoje umiejętności i znaleźć konkretne rozwiązania by skutecznie rozwiązywać problemy - Zapraszamy do udziału!

Cele Action Learning:

Praca nad złożonymi wyzwaniami: Action Learning pozwala skupić się na rozwiązywaniu trudnych problemów, które napotykamy w pracy.

Nauka wyciągania wniosków, która przekłada się na lepszą komunikację, współpracę w grupie, oraz rozwija myślenie analityczne i kreatywne. To także doskonała okazja do samorozwoju i nauki jak być lepszym liderem.

Grupa docelowa:

Warsztat dla pracowników Politechniki Warszawskiej lub dedykowany dla zespołów. 

Liczebność grupy: 4-12 osób

Informacje organizacyjne znajdują się w Intranecie zakładka Szkolenia i Rozwój

Jak możemy wykorzystać Action Learning?

Rozwój Talentów i Liderów: Action Learning to proces, który pozwala liderom i pracownikom rozwijać się poprzez przyglądanie się nawzajem swoim umiejętnościom, dawanie sobie informacji zwrotnej, wyciąganiu wniosków co robić lepiej, nauka jak mówić precyzyjniej.

Coaching Zespołowy: Poprzez Action Learning, możemy rozwijać kulturę pracy w której rozmawia się o problemach, gdzie można zadawać pytania i gdzie słucha się siebie nawzajem. Metoda daje przestrzeń do przyjrzenia się jak pracujemy jako zespół, jak się komunikujemy, co jako grupa robimy dobrze, co możemy robić sprawniej i skuteczniej.

Dostarczanie Konkretnych Rozwiązań: Action Learning umożliwia grupie skoncentrowanie się na konkretnych problemach i dostarczenie praktycznych rozwiązań, które mogą być natychmiast wdrożone w pracy.

Wspieranie Kultury Organizacyjnej: Action Learning zachęca do dialogu i wymiany poglądów. Rozwija umiejętność słuchania, wspiera proces uczenia się poprzez wymianę doświadczeń, wzmacnianie współpracy i współodpowiedzialności.

Na pytania dotyczące warsztatów odpowie:

Dział ds. Szkoleń 

Agnieszka Niczewska, nr tel. 22 234 57 91

email: szkolenia.DSK@pw.edu.pl