Zmiany w umowach cywilnoprawnych w 2016 oraz 2017 roku

serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu zmian w umowach cywilnoprawnych w 2016 oraz 2017 roku, dedykowane osobom zajmującym się przygotowaniem umów w Politechnice Warszawskiej.

Od dnia 1 stycznia 2017 r. w umowach zlecenie oraz w umowach o świadczenie usług będzie obowiązywała minimalna stawka godzinowa. Zmiany te wynikają
z nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2016 r. poz. 256).

Określony przepisami wyżej wymienionej ustawy obowiązek oznacza m.in. konieczność potwierdzania liczby godzin wykonania zlecenia lub świadczenia usługi przez zleceniobiorcę. Program szkolenia obejmuje też inne istotne zmiany wprowadzone w pragmatyce zawierania i rozliczania umów cywilnoprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki szkół wyższych.

Szkolenie odbędzie się  16 grudnia 2016 r., w godzinach 8:15-15:30, w Gmachu Pałacyk Rektorski przy ul. Koszykowej 80, sala 6.

Szkolenie poprowadzi prawnik, ekspert z dziedziny prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – Krzysztof Stucke.

Program szkolenia i formularz zgłoszeniowy znajdują się poniżej.

Zgłoszenia należy przekazać do Działu ds. Szkoleń - drogą mailową na adres mailowy: e.cwalina@ca.pw.edu.pl do 6 grudnia 2016 r.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu - ok. 165 zł/osobę (zależny od liczby uczestników) - pokrywają jednostki kierujące pracowników.

Dział ds. Szkoleń zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn niezależnych od organizatora.

Wszelkie pytania dotyczące organizacji szkolenia proszę kierować pod nr tel.  (22) 234 15 64.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (.docx, 85,71 kB)
Program szkolenia (.pdf, 206,81 kB)