szkolenie: Komunikacja bez przemocy w nurcie NVC

Dział ds. Szkoleń serdecznie zaprasza pracowników PW do udziału w szkoleniu: Komunikacja bez przemocy w nurcie NVC.

Kiedy:

I termin: 16-17 października 2023

II termin: 20-21 listopada 2023

III termin: 12-13 grudnia 2023

Czas trwania: 8:30-15:30

Trener: Marta Błońska, firma Brainstorm Group Sp. z o.o.

Miejsce szkolenia: sala 5.02, ul. Rektorska 4 w Gmachu Rektorska 4 (d. CZIiTT PW)

Korzyści dla uczestniczki/uczestnika:

Poprawa komunikacji interpersonalnej: NVC uczy, jak wyrażać siebie jasno i empatycznie oraz jak słuchać innych z pełnym zrozumieniem. Dzięki temu poprawia się jakość i skuteczność komunikacji w relacjach z rodziną, przyjaciółmi, partnerem życiowym czy współpracownikami.

Lepsze rozumienie i empatia: Warsztat w nurcie porozumienia bez przemocy pomaga zrozumieć głębsze potrzeby i uczucia zarówno siebie, jak i innych ludzi. To prowadzi do współodczuwania, przejmowania perspektyw innych ludzi, co może poprawić relacje międzyludzkie.

Rozwiązywanie konfliktów: Porozumienie bez przemocy dostarcza narzędzi do konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Uczestnicy szkolenia uczą się, jak unikać agresji i manipulacji oraz jak skupić się na rozwiązywaniu problemów i osiągnięciu porozumienia.

Zwiększenie samoświadomości: Porozumienie bez przemocy zachęca do refleksji nad własnymi uczuciami, potrzebami i wartościami. To pomaga w lepszym zrozumieniu samego siebie i podejmowaniu bardziej autentycznych decyzji.

Skuteczniejsze negocjacje: Dzięki umiejętnościom NVC, uczestnicy stają się lepszymi negocjatorami. Potrafią wyrażać swoje interesy w sposób, który jest bardziej akceptowalny dla innych stron, co może prowadzić do lepszych wyników w negocjacjach.

Wzmocnienie relacji zawodowych: W kontekście pracy, porozumienie bez przemocy pomaga w budowaniu lepszych relacji z kolegami z pracy, przełożonymi i klientami. Poprawa komunikacji może także wpłynąć na zwiększenie produktywności i efektywności zespołu.

Redukcja stresu: Lepsza komunikacja i umiejętność radzenia sobie z emocjami pomagają w redukcji stresu i konfliktów. Osoby praktykujące NVC często odczuwają większy spokój i równowagę psychiczną.

Bardziej satysfakcjonujące życie: Dzięki porozumieniu bez przemocy można osiągnąć większą satysfakcję z życia, ponieważ umiejętność wyrażania swoich potrzeb i budowania zdrowych relacji z innymi ludźmi przyczynia się do większego poczucia spełnienia.

Zrozumienie kultury dialogu: Szkolenie NVC promuje kulturę dialogu, w której ludzie słuchają siebie nawzajem, starają się rozumieć, a nie oceniać. To może przyczynić się do tworzenia bardziej otwartych i harmonijnych społeczności.

Zastosowanie w różnych obszarach życia: Porozumienie bez przemocy można z powodzeniem stosować w wielu aspektach życia, zarówno osobistym, jak i zawodowym. To wszechstronne narzędzie, które pomaga w komunikacji i rozwiązywaniu problemów.

Grupa docelowa:

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich pracowników Politechniki Warszawskiej.

O szkoleniu:

Do pobrania ->  Agenda

Cele szkolenia:

• skuteczne porozumiewanie się,
  • trenowanie zasad komunikacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy,
  • nauka tworzenia relacji, budowania zespołów w oparciu o wzajemny szacunek i zrozumienie,
  • umiejętność wypracowania rozwiązania włączającego potrzeby wszystkich stron.

Zasady rekrutacji:

I termin: 16-17 października 2023 - zgłoszenia do do 5 października 2023

II termin: 20-21 listopada 2023 -  REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

III termin: 12-13 grudnia 2023 - zgłoszenia do 1 grudnia 2023

-> Uzupełnij formularz i prześlij na adres email: szkolenia.DSK@pw.edu.pl

Liczba miejsc: 18

Koszt szkolenia:

Dla pracowników Administracji Centralnej - w ramach budżetu szkoleniowego

Pracownicy pozostałych jednostek – około 556,00 zł (w zależności od liczby uczestników)

W cenie:

• dwa dni szkolenia
  • przerwa kawowa